Apple werkt aan nieuw advertentieplatform iAd
De geruchtenmachine rondom Apple draait weer op volle toeren. Als we deze geruchten mogen geloven, is er een nieuw mobiel advertentieplatform op komst. Slechts vier dagen na de verkoopstart van de iPad, op 7 april, lanceert Apple naar alle waarschijnlijkheid de dienst iAd.
De lanceringsdatum ligt natuurlijk wel eng dicht bij 1 april, dus het is even afwachten of het stiekem toch niet om een grap gaat. Ingewijden denken echter van niet en noemen de dienst nu al revolutionair. Steve Jobs zou zelfs ‘the next best thing’ in de mond hebben genomen. Dat belooft wat.
Volgens enkele bronnen is de werking van iAd vergelijkbaar met de techniek van Quattro Wireless, het mobiele advertentiebedrijf dat Apple begin dit jaar voor een grote koffer met geld overnam. Hiermee zou Apple gepersonaliseerde advertenties kunnen en willen tonen op de iPhone en iPad. In dat geval zou Apple dus ook op het gebied van advertenties een regelrechte concurrent van Google worden. Google nam onlangs namelijk AdMob, ‘s werelds grootste mobiele advertentienetwerk, over. De oorlog kan – opnieuw – beginnen.








Comments
Er zijn nog geen comments geplaatst.