Nexus One, de eerste ‘echte’ Gphone

Nexus One, deze merknaam zingt al enkele dagen rond op internet. Het gerucht gaat dat Google het heft in eigen handen neemt en in samenwerking met HTC een eigen handset ontwerpt om haar besturingssysteem Android op te draaien. Is de eerste ‘echte’ Google Phone onderweg?
De eerste foto is inmiddels uitgelekt. De naam en de foto zijn echter nog niet bevestigd door Google. De Wall Street Journal citeert een ‘insider’ waaruit blijkt dat Google wel degelijk aan een handset aan het werken is:
“Google Inc. has designed a cellphone it plans to sell directly to consumers as soon as next year, according to people familiar with the matter. The phone is called the Nexus One and is being manufactured for Google by HTC Corp., these people said. It runs Android, the operating system for mobile phones that Google developed, they added.”
Als de geruchten kloppen zal de telefoon in de loop van 2010 op de markt komen. Als de Google Phone aan de torenhoge verwachtingen kan voldoen zou dit nog wel eens een groot probleem kunnen zijn voor Apple. Denk maar eens aan de gratis ‘turn-by-turn navigatie’. Deze feature heeft de potentie veel consumenten aan te kunnen trekken.
Nexus One is meer dan een geruchtenstroom. Hyped.nl ontdekte dat het domein NexusOne.nl geclaimd is door Markmonitor.com. Google is klant bij Markmonitor. Gmail.nl en google.nl zijn ook in handen van Markmonitor. NexusOne bestaat, er broeit iets in de werkplaatsen van Google. Staat er eindelijk iemand op om Steve Jobs weer op scherp te zetten? Wij zijn benieuwd.
Complimenten voor het speurwerk van Hyped.nl!







Comments
Er zijn nog geen comments geplaatst.